Брацлавщина — історична область в Україні у XIV-XVIII століттях. Займала східну частину Поділля (територію теперішньої Вінницької і частину Черкаської, Кіровоградської та Одеської областей).  Назва землі походить від невеликого містечка Брацлав, що й досі стоїть над Південним Бугом. Брацлавщина— історична область в Україні у XIV-XVIII століттях. Займала східну частину Поділля (територію теперішньої Вінницької і частину Черкаської, Кіровоградської та Одеської областей).

 

Детальніше: 1. Історичний екскурс «Таємничий подих давнини – Брацлавщина»

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з презентацією «Таємничий подих давнини – Брацлавщина» в рамках проекту «Україна: від подиху століть до сьогодення».

 

 

Наша розповідь присвячена  історичному минулому міст та містечок брацлавського краю, де впродовж сторіч відбувалось чимало історичних подій, жили та перебували цікаві видатні постаті, де залишились цінні архітектурні пам`ятки.

Детальніше: 3. Віртуальна подорож «Пам’ятки історії Брацлавщини»

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам ознайомитись з презентацією «Пам’ятки історії Брацлавщини» в рамках проекту «Україна: від подиху століть до сьогодення».

 

 

Брацлавщина – це частка подільського краю. Той, хто хоч раз побував тут, назавжди збереже у серці  її чарівні краєвиди: голубінь рік і озер, розлогі поля та заповітні діброви, квітуче пишнотрав`я  прибережних лук і сувору мовчазність гранітних скель… Природа щедро обдарувала її, а історія не поскупилась на немеркнучі сторінки. Земля ця зберігає згадку про події, пов’язані з одвічним прагненням народу до щастя, до волі, і плин віків не владний над драматичною та героїчною славою минулого.

Детальніше: 5. «Митці Брацлавщини»