ЦРБ ім. Василя Стуса

 Літописець козацької слави

 Від «Журавлів - журавликів» і до «Чумацького шляху» я свідомо йшов шляхом українознавства, своїми творами зберігаючи нашу мову, випрямляючи духовний хребет нашого народу. Важко було йти цим шляхом, небезпечно, але я не збочив з нього!

 

                                               Володимир Малик

 

 Шановні користувачі!

 

Наша бібліотека виборює право носити ім`я Володимира Малика – видатного українського письменника, майстра історичної прози, лауреата премії ім. Григорія Сковороди, ім. Лесі Українки, ім. Панаса Мирного.  Його твори вже не одне  десятиліття читають діти, молодь і дорослі. Пропонуємо Вам ознайомитися з матеріалами про життя письменника та літературною творчістю, яка ввійшла в скарбницю української історичної прози.

 "Літописець козацької Слави"

І. Володимир Малик : книга життя. 

 

Козюра, І.  Володимир Малик: життя і творчість / І. Козюра, В. Козюра. – Полтава : АСМІ, 2002.  -  132 с.

 

У книзі висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського письменника -патріота  Володимира Кириловича Малика.

 

Уроки Володимира Малика ( сучасники про письменника і його творчість). – Полтава :  АСМІ, 2002. - 155 с.

 

Цю книгу присвячено Володимиру Малику (Сиченку). Сучасники, друзі письменника поділилися своїми спогадами , які досить повно відтворили образ Майстра, дали оцінку його творчості.

 

Сиченко, О. Нащадок давньоруського Бояна  / О. Сиченко // Урядовий кур’єр. – 2006. – 24 лют. - С.6.

 

Олександр Сиченко запропонував читачам кілька фрагментів із заключних сторінок спогадів свого батька, Володимира Малика.

 

Страшенко, О. «Благословляю Вас» / Ольга  Страшенко // Культура і життя. - 2006. - №15-16 . – С.3.

 

Ольга Страшенко, член Національної спілки письменників України, розповіла про літературний шлях Володимира Малика та поділилася враженнями про зустріч з письменником.

 

 ІІ. «Про те, що знаю і люблю»

 

Малик, В. Двоє над прірвою : повість / Володимир  Малик. - К. : Веселка, 1983. - 302 с. : ілюстр.

 

В книзі розповідається  про долю молодого радянського льотчика – винищувача Володимира Булатовича.   Без документів, майже без одягу та харчів, молодий лейтенант опинився  в окупованому німцями Києві. Потім потрапляв до німецьких таборів смерті в Німеччині та Польщі. Та , маючи нескорену силу духу, будучи людиною грамотною та гордою, продовжував боротись з фашистами  на своїй і на чужій землі, завжди умів дати правильну оцінку ворогові, залишався вірним своїм принципам і почуттям.

 

Малик, В. Журавлі – Журавлики : віршована казка / Володимир Малик. -  К. : Веселка,1980. - 128 с. : ілюстр.

 

«Журавлі-журавлики» - віршована казка, в якій автор розповідав, про ті давні часи, коли на нашу рідну землю здійснювали свої спустошливі набіги турецькі орди.

 

Малик, В. Червоні маки : поезії ; Месник із лісу: поема; Журавлі-Журавлики : поема : Воєвода Дмитро : героїчна поема / Володимир Малик. - К. : Український Центр духовної культури, 2001. - 208 с.

 

У цій збірці, присвяченій 80-річному ювілею письменника, представлено його лірику 30 - 50 років , яка лише частково при житті автора була опублікована у періодиці, та вибрані поеми – легенди, з якими він увійшов у літературу.

 

Малик, В. Князь Кий : роман / Володимир Малик. - К. : Веселка, 1982. – 270 с.

 

Дія роману «Князь Кий» відбувається у середині першого тисячоліття, коли після роздроблення держави легендарного гуннського вождя Аттіли його спадкоємці намагалися підкорити східнослов’янські племена.

 

За цей роман 1983 року письменник був нагороджений літературною премію імені Лесі Українки.

 

Малик, В. Князь Ігор : роман / Володимир Малик. - К. : Український центр духовної культури, 1999. – 416 с.

 

Роман «Князь Ігор» присвячений історичному походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців 1185 року. Герої роману потрапляють у самий вир трагічних подій, де на них чекають і тяготи походу, і криваві сутички з ворогом, полон і втеча з нього. 

 

Малик, В. Черлені щити : роман / Володимир Малик. -  К. : Веселка, 1990. - 368 с. : ілюстр.

 

Роман про відомий похід сіверських князів на половців у 1185 році. Напружені події, цікаві історичні факти, глибокі соціальні висновки, драматизм оповіді — все це захоплює і дозволяє краще зрозуміти важливі події кінця ХІІ століття.